Viačeslav Jonušas  
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Главное Меню

_TOGGLE Выберите язык
English Eesti Français Deutsch Latvisks Lietuvių РУССКИЙ Svensk

_TOGGLE Социальные сети
Twitter Facebook Одноклассники g+
visaginas.org

_TOGGLE Donate

Новости › KALTINAMASIS AKTAS BAUDŽIAMOJOJE BYLOJE Nr. 49-1-00208-11
PROKURATŪRA
VISAGINO MIESTO APYLINKĖS PROKURATŪRA

Visagino miesto apylinkės teismui

K A L T I N A M A S I S A K T A S
BAUDŽIAMOJOJE BYLOJE Nr. 49-1-00208-11

2011 m. rugpjūčio 11 d.
Visaginas

     2011 m. balandžio 27 d. Utenos apskrities VPK Visagino PK pradėtas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje Nr. 49-1-00208-11, dėl savavaldžiavimo (b.b.1.1).

     Šioje baudžiamojoje byloje :

Viačeslavas Jonušas (Viačeslav Jonušas), asmens kodas
36910070051, gimęs 1969-10-07 Kazachstane,
Lietuvos Respublikos pilietis, nevedęs, turintis aukštąjį
išsilavinimą, bedarbis, gyvenantis Parko g. 4-54,
Visagine, neteistas.

     Kaltinamas tuo, kad 2011-04-15 apie 13.00 vai. Visagino savivaldybės sodininkų bendrijoje „Pavasaris" masyve-A, sodo sklype Nr. 29, nesilaikydamas įstatymų nustatytos tvarkos, reikalaudamas iš nukentėjusiosios Nadeždos Osovskajos atlaisvinti sodo sklypą, bei suduodamas nukentėjusiajai Nadeždai Osovskajai rankos kumščiu vieną kartą į veidą, savavališkai, panaudodamas fizinį smurtą, vykdė ginčijamą, bet nerealizuotą Zojos Jonušienės tariamą teisę į sodo sklypą Nr. 29, esantį masyve - A, Visagino savivaldybės sodininkų bendrijoje „Pavasaris"

   Tokioje Viačeslavo Jonušo veikoje yra požymiai nusikaltimo, numatyto Lietuvos Respublikos BK 294 str. 2 d.

     Viačeslavo Jonušo atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

     Nukentėjusioji: Nadežda Osovskaja.

     Civilinis ieškinys baudžiamojoje byloje nepareikštas.

Viačeslavo Jonušo kaltę dėl nusikaltimo, numatyto Lietuvos Respublikos BK 294 str. 2 d.
pagrindžiantys duomenys:


     Nukentėjusiosios Nadeždos Osovskajos parodymais, kad 2011-04-15 apie 13.00 vai. buvo savo sodo sklype Nr. A-29, esančiame Visagino sodų bendrijoje „Pavasaris". Nurodytu laiku į sodą atėjo nepažįstamas vyras, kurį tą dieną matė pirmą kartą ir pasakė, kad sklypas priklauso jam, nes jis jį paveldės iš savo motinos, kurios nei vardo, nei pavardės nenurodė. Vyras pasakė, kad duoda dvi dienas, per kurias ji privalo išsikraustyti iš sodo. Be to, jis pasakė, kad ji turi jam parodyti sodo sklypo dokumentus. Minėtam vyrui ji pasakė, kad dokumentų su savimi neturi, kadangi jie yra bute, dėl to jam jų parodyti negali. Tuomet vyras sugriebė už atlapų šaukdamas, kad jis duoda dvi dienas, kad išsikraustytų iš sodo ir kumščiu sudavė jai į veidą. Paklausus, ką jis daro, jis atsakė, kad čia yra jo sklypas ir jis nori, kad iš jo išsikraustytų. Minėtas vyras visą laiką teigė, kad sodas yra jo ir kokiu pagrindu ji jame apsigyveno ir šeimininkauja. Maždaug po 10 minučių atėjo sodo kaimynas Andrejus (Andrėj), iš sklypo Nr. A- 26, nes išgirdo triukšmą. Andrejus paprašė vyro nusiraminti ir išeiti iš sodo, nes sklypas yra privati nuosavybė. Tada minėtas vyras paskambino ir iškvietė policiją. Po kurio, laiko atvažiavo policijos pareigūnai, kuriems minėtas vyras pasakė, kad ji neteisėtai gyvena sode, nes sklypas priklauso jam. Minėtas vyras policininkams parodė, kažkokius dokumentus. Policininkas pasakė, kad jo pateikti dokumentai nepatvirtina jo nuosavybės ir paprašė jos pateikti dokumentus. Dokumentų sode neturėjo, dėl to pasakė, kad pateikti negali, galės pateikti ir parodyti vėliau, nes jie yra bute. Policininkas nurodė ateiti į policijos komisariatą su dokumentais. Kitą dieną ji nuėjo į policijos komisariatą, kur buvo ir minėtas vyras. Parodė dokumentus ir tuo viskas baigėsi. Ji prieš dvidešimt metu savo garažą pakeitė į minėtą sodo sklypą, keitimo dokumentai buvo įforminti ir turi nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus. Vėliau sužinojo, kad tas vyras, kuris reikalavo, kad išeitų ir paliktų sodą yra sūnus tos moters, kuriai kažkada priklausė sodas. Tačiau pati asmeniškai, nei su ta moterimi, nei su jos sūnumi nėra pažįstama, jokių santykių niekada su jais nepalaikė. Sodo sklypą pirko iš kito asmens t.y. ne minėto vyro motinos, o keitėsi su Valerijumi Keda. Dėl suduotų smūgių sužalojimų nepatyrė, dėl to į medikus nesikreipė (b.b.l. 24-26).
     Liudytojo Maksimo Tretjakovo (Maksim Tretjakov) parodymais, kad dirba apylinkės inspektoriumi. 2011-04-15 apie 13.16 vai. iš OVP gavo pranešimą, kad sodo sklype Nr. A-29, esančiame Visagino sodų bendrijoje „Pavasaris", reikalinga policijos pagalba. Minėtą dieną budėjo operatyvinės grupės sudėtyje, kadangi policijos pagalbos reikėjo sodo sklype išvyko į vietą. Atvykęs į vietą, sodo sklype, rado vyrą, nustačius asmenybę paaiškėjo, kad tai Viačeslavas Jonušas ir moterį, Nadežda Osovskaja. Viačeslavas Jonušas paaiškino, kad jis kvietė policija, dėl to, kad moteris t.y. Nadežda Osovskaja neteisėtai užėmė sodo sklypą, kurį jis paveldėjo. V. Jonušas turėjo testamentą, tačiau kitų dokumentų patvirtinančių, kad minėtas sodas jam priklauso nuosavybės teise neturėjo. N. Osovskaja paaiškino, kad sodo sklypą įsigijo prieš 20 metų ir juo naudojasi, jis jai priklauso nuosavybės teise. Su savimi ji tai patvirtinančių dokumentų neturėjo. Kadangi minėti asmenys su savimi dokumentų neturėjo jiems buvo nurodyta atvykti į Visagino policijos komisariatą darbo dieną, pirmadienį t.y. 2011-04-18. Minėti asmenys atvyko pas savo t.y. sodų bendrijos „Pavasaris" A masyvo apylinkės inspektorių R. Čižauską. Apie įvykio aplinkybes daugiau nieko paaiškinti negali, nes nežino (b.b.l. 41).
     Liudytojos Zojos Jonušienės parodymais, 1984 metais gavo sodo sklypą, esantį Visagino miesto sodų bendrijoje „Pavasaris" A-29, kuriame pasistatė sodo namelį. Visą tą laiką sodo nameliu ir sklypu naudojausi ji ir jos šeima, o būtent vyras Apolinaras Jonušas ir sūnus Viačeslavas Jonušas. Pagal dokumentus nuosavybės teisę sodo sklypas ir namelis priklauso jai. 1994 rugsėjo mėnesį, datos tikslios nežino, iki pietų, viena buvo sodo namelyje, kai pas ja atėjo trys nepažįstami vyrai, kuriuos matė pirmą kartą. Vyrai pasakė, kad išeitų iš šio sodo namelio ir jį paliktų. Jei ne jie nuskandins šulinyje, kuris yra sodo sklype. Dar jie atėmė raktus nuo sodo namelio. Minėti vyrai reikalavo dokumentų patvirtinančių nuosavybės teisę į minėtą sodo sklypą. Jiems paaiškino, kad dokumentų neturi. Vyrų grasinimai atrodė realūs, nes jie reikalavo dokumentų. Po tokių grasinimų daugiau į sodą nėjo, sodo sklypą paliko likimo valiai. Dar minėti vyrai pasakė, kad jei jie išgirs tokias kalbas, kad sodą palikau, nes atėję vyrai reikalavo, jie pasigaus laiptinėje. Suprato, kad jie nejuokauja, dėl to paliko sodo sklypą, nes matė, kad jų ketinimai jos atžvilgiu rimti ir jie tikrai gali susidoroti su ja. Minėtų vyrų atpažinti ir apibūdinti negali, nes parėjo daug laiko. Daugiau jų sutikusi nebuvo. Artimiesiems ir draugams apie įvykį nepasakojo, nes bijojo, kad su ja nesusidorotų. Kai jie paklausdavo apie sodą, atsakydavo, kad išnuomojo ir tiek. Sode, nei ji, nei artimieji t.y. vyras ir sūnus nesilankė iki 2011-04-15. 2011-04-14 pas notarą, kurio pavardės nepamena, Visagino mieste, sudarė testamentą, pagal kurį po mirties sūnui Viačeslavui Jonušui paliko savo turimą turtą, tame tarpe ir sodo sklypą. Kitą dieną t.y. 2011-04-15 sūnus vienas nuėjo į sodo sklypą pasižiūrėti kokios būklės sodas. Vakare sūnus grįžo namo ir papasakojo, kad nuėjęs į sodą jame rado moterį, kurios pavardė Osovskaja. Dėl to, jis iškvietė policiją, kadangi tas sodas priklauso jiems, o svetima moteris jame šeimininkauja. Jis dar paaiškino, kad atvažiavę policijos pareigūnai jiems nurodė atvykti į Visagino PK. Sodo niekam ji nepardavė, kaip ir iš ko jį pirko Osovskaja nežino (b.b.l. 42-43).
     Liudytojos Alfinos Kirovos parodymais, kad ji kartu su vyru Andrejumi Kirovu (Andrėj Kirov) turi sodą, kuris yra Visagino miesto sodininkų bendrijoje „Pavasaris" A-26. Šių metų balandžio mėnesį, datos tikslios nežino, iš sodo grįžęs vyras sakė, kad pas sodo kaimynę Nadežda, kurios sodas yra priešais jų, atėjo kažkoks vyras, kuris sukėlė konfliktą ir sudavė smūgius Nadeždai. Dėl ko, jis konfliktavo su kaimyne Nadežda nežino. Vyras sakė, kad jis minėto vyro paprašė, kad jis išeitų iš kaimynės sodo, nes pati Nadežda paprašė, kad mano vyras padėtų išprašyti atėjusi vyrą. Daugiau nieko nežino, nes pati ten nebuvo ir nieko nematė. Vyras Andrėj šiuo metu dirba Suomijoje, kada tiksliai sugrįš į Lietuvą nežino. Jo įmonė dirba su projektais ir šiuo metu jis yra komandiruotėje (b.b.1.44).
     2011-05-17 asmens parodymo atpažinti protokolas iš kurio matyti, kad Nadeždai Osovskajai atpažinimui buvo pateikti trys asmenys. N. Osovskaja atpažino Viačeslavą Jonušą, kaip asmenį, kuris 2011-04-15 atėjęs į jos sodo sklypą reikalavo, kad ji jį atlaisvintų ir paliktų jam (b.b.1.29-32).
     2011-05-19 VĮ „Registrų centro" nekilnojamojo turto registro duomenų banko išrašas, kuriame nurodoma, kad sklypas Nr. 29, esantis Visagino sav. Magūnų km., Visagino sav. sodininkų bendrijoje „Pavasaris" nuosavybės teisę priklauso savininkei Nadeždai Osovskajai (b.b.l.33-37).
     2006-11-24 VĮ „Registrų centro" Utenos filialo pažyma, kurioje nurodoma, kad sklypas Nr. 29, esantis Visagino sav. Magūnų km., Visagino sav. sodininkų bendrijoje „Pavasaris" nuosavybės teise priklauso Nadeždai Osovskajai (b.b.l.20-22)
     2011-04-15 Utenos apskrities VPK Visagino PK įvykių registro išrašo matyti, kad 2011-04-15 13.12 vai. telefonu Viačeslavas Jonušas pranešė, kad jam priklausančiame sodo sklype Nr. 29, esančio „Statybininkas" šeimininkauja kiti asmenys. Perskambino moteris, kuri pristatė esanti Nadežda Osovskaja ir patikslino adresą, t.y. sodo Nr. 29, „Pavasaris". Ji yra minėto sodo šeimininkė. Į vietą išvyko Visagino PK VTS PP tyrėjas M. Tretjakov. (b.b.l.37-40)

     Kita baudžiamosios bylos medžiaga:

     Viačeslavo Jonušo parodymais, kad 2011-04-14 Visagino mieste 1-oje notarų kontoroje, Zoja Jonušienė parašė testamentą, kurį patvirtino notaras. Pagal testamentą, po mamos mirties, jis paveldės mamos turimą turtą, tarp kurio yra ir sodo sklypas, esantis Visagino savivaldybės teritorijoje, sodininkų bendrijoje „Statybininkas" A-29. Žinojo, kad mama turi sodo sklypą, kuriame kartu 1986 metais pastatė sodo namelį. Paskutinį kartą sode buvo 1986 metais, nes po to išvažiavo į Rusiją studijuoti. 2011-04-15 po testamento sudarymo nuėjo į minėtą sklypą pasižiūrėti, kokios būklės yra sodas. Atėjęs į sodo sklypą rado atrakintas sodo namelio duris, duryse buvo raktai, kuriuos ištraukė ir įsidėjo į kišenę. Mama buvo sakiusi, kad kažkas, kažkada su ja taip pasielgė, o būtent paėmė raktus ir liepė nešdintis iš sodo. Jis taip pat taip padarė, o būtent paėmęs raktus pavaikščiojo po sklypą, paskambino į policiją, kad atvyktų į sklypą. Užėjo į namelį ir paklausė, kas Čia šeimininkauja. Iš namelio išėjo moteris, kurios paklausė, kokiu pagrindu jį atsirado jo sodo namelyje ir ką jame veikia. Moteris pasakė, kad sodo namelis yra jos, nes jinai jį pasistatė. Po to, ji sakė, kad garažą pakeitė į šį sodo sklypą, dėl to namelis yra jos. Jis jai aiškino, kad sodo namelis yra jo, nes kartu su savo tėvais jį pastatė. Ginčijosi žodžiais, už jokių atlapų jos netampė ir jos nemušė. Po kurio laiko, maždaug po 10 minučių atvažiavo policija. Atvažiavus policijos pareigūnams aiškinosi įrodinėdami savo tiesas. Jis turėjo leidimą namelio statybai, testamentą, o minėta moteris, kaip nustatė atvykę pareigūnai N. Osavskaja su savimi jokių dokumentų neturėjo. Pareigūnas paaiškino, kad situacija yra sudėtinga ir todėl nurodė, kad pirmadienį, nes 2011-04-15 buvo penktadienis, ateitų į policijos komisariatą. N. Osovskaja paaiškino, kad jis paėmė namelio raktus. Pareigūnui nurodžius juos gražino. Išvažiavo iš sodo sklypo ir daugiau jame nebuvo. Nurodytą dieną atvyko į PK. Jokių smūgių N. Osovskajai nesudavė, jos už atlapų nelaikė. Kodėl jinai teigia, kad jai sudavė ir tampė už atlapų nežino ir to pasakyti negali. Žino, kad minėtas sodo sklypas priklauso mamai, o po jos mirties jis bus jo, ką jame veikia N.Osovskaja nežino. Į sodo sklypą atvykus policijos pareigūnams N. Osovskaja dėl jo elgesio nusiskundimų neturėjo, ji policininkams nesakė, kad ją mušė ir tampė už atlapų (b.b.l.50;52).

     Galutinis pranešimas apie įtarimą padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 294 str. 2 d., Viačeslavui Jonušui pasirašytinai įteiktas 2011-08-09 (b.b.l. 51), jis kaltu neprisipažino (b.b.l. 50; 52).

     Viačeslavas Jonušas nėra baustas administracine tvarka (b.b.1.75).
     Viačeslavas Jonušas nėra įrašytas į psichiatrinę ar narkologinę įskaitą (b.b.l. 72).
     Viačeslavas Jonušas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau - LR BPK) 140 str. nustatyta tvarka laikinai sulaikytas nebuvo.
     Viačeslavui Jonušui 2011-05-23 paskirta kardomoji priemonė - įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje (b.b.l.54).
     Ikiteisminio tyrimo metu Viačeslavą Jonušą gynė advokatas Antanas Skrebutėnas (Advokato kontora - Ateities g. 25, Ignalina), kuris 2011-05-18 pateikė advokato orderį Serija LAT Nr. 1005656 (b.b.1.48).
     Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: nėra.
     Proceso išlaidų nėra.
     Laikinas nuosavybės teisių apribojimas nėra taikytas.

     Baudžiamojoje byloje yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad Viačeslavas Jonušas padarė nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 294 str. 2 d. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BPK 218-220 str., 224 str., 226 str. reikalavimais, byla perduotina Visagino miesto apylinkės teismui.

Vyriausiasis prokuroras
Mindaugas Rašinskas


Помещен: SolNet на 19/12/2011 (5979 прочтений)

"KALTINAMASIS AKTAS BAUDŽIAMOJOJE BYLOJE Nr. 49-1-00208-11" | Логин/Создать Аккаунт | 0 комментариев
Порог
Спасибо за проявленный интерес

_TOGGLE Повествующие Линки
 Больше про PROKURATŪRA

Самая читаемая статья: PROKURATŪRA:
Prokuroras Robertas Diksa Nr. S-35116

_TOGGLE Article Rating
Average Score: 0
Голоса: 0
Please take a second and vote for this article:

Excellent
Very Good
Good
Regular
Bad


_TOGGLE опции

_TOGGLE Пользователь

Добро пожаловать Анонимный

Ник
Пароль
Секретный кодСекретный код
Повторить код

Зарегистрировались:
Последний: onedearhot
Сегодня: 0
Вчера: 0
Всего: 14

Посетителей онлайн:
Пользователи: 0
Гости: 178
Всего: 178
Кто Где:
 Гости:
01: Календарь
02: Календарь
03: Календарь
04: Bildergalerie
05: Ads4u
06: Ads4u
07: Календарь
08: Календарь
09: Календарь
10: Новости
11: Календарь
12: Ads4u
13: Galerii
14: Календарь
15: Календарь
16: Календарь
17: Календарь
18: Календарь
19: Календарь
20: Календарь
21: Календарь
22: Fotogalleri
23: Календарь
24: Календарь
25: Календарь
26: Объявления
27: Архив новостей
28: Календарь
29: Календарь
30: Календарь
31: Календарь
32: Календарь
33: Главная
34: Календарь
35: Календарь
36: Календарь
37: Календарь
38: Календарь
39: Календарь
40: Календарь
41: Календарь
42: Календарь
43: Календарь
44: Объявления
45: Календарь
46: Календарь
47: Главная
48: Календарь
49: Ads4u
50: Календарь
51: Календарь
52: Календарь
53: Календарь
54: Календарь
55: Ads4u
56: Календарь
57: Статистика
58: Календарь
59: Ads4u
60: Календарь
61: Attēlu galerija
62: Новости
63: Календарь
64: Статистика
65: Календарь
66: Ads4u
67: Календарь
68: Календарь
69: Календарь
70: Календарь
71: Календарь
72: Календарь
73: Календарь
74: Календарь
75: Календарь
76: Attēlu galerija
77: Календарь
78: Календарь
79: Объявления
80: Ads4u
81: Календарь
82: Ads4u
83: Календарь
84: Календарь
85: Ads4u
86: Календарь
87: Календарь
88: Календарь
89: Календарь
90: Ads4u
91: Календарь
92: Home
93: Календарь
94: Ads4u
95: Календарь
96: Home
97: Календарь
98: Календарь
99: Календарь
100: Календарь
101: Календарь
102: Календарь
103: Календарь
104: Календарь
105: Календарь
106: Календарь
107: Объявления
108: Календарь
109: Календарь
110: Календарь
111: Календарь
112: Календарь
113: Календарь
114: Ads4u
115: Календарь
116: Galerii
117: Главная
118: Новости
119: Календарь
120: Календарь
121: Календарь
122: Объявления
123: Foto galerija
124: Ads4u
125: Календарь
126: Календарь
127: Forums
128: Календарь
129: Календарь
130: Календарь
131: Foto galerija
132: Календарь
133: Ads4u
134: Календарь
135: Календарь
136: Календарь
137: Календарь
138: Ads4u
139: Календарь
140: Календарь
141: Объявления
142: Календарь
143: Календарь
144: Главная
145: Ads4u
146: Ads4u
147: Календарь
148: Ads4u
149: Календарь
150: Календарь
151: Календарь
152: Календарь
153: Календарь
154: Календарь
155: Ads4u
156: Ads4u
157: Календарь
158: Календарь
159: Главная
160: Календарь
161: Календарь
162: Календарь
163: Ads4u
164: Календарь
165: Календарь
166: Календарь
167: Календарь
168: Ads4u
169: Календарь
170: Ads4u
171: Календарь
172: Календарь
173: Календарь
174: Календарь
175: Календарь
176: Календарь
177: Календарь
178: Skelbimai

Персонал Онлайн:

Весь Персонал в Оффлайн

_TOGGLE Опросы
Кто вообще может решать какой из TV мне смотреть?
Результаты :: Голосования

Голоса: 11
Комментарии: 0

_TOGGLE Coppermine Stats
coppermine
 Альбомы: 15
 Изображения: 560
  · Views: 79345
  · Votes: 5
  · Comments: 0

_TOGGLE Button LinksThe logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners
We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster
Dating My Topsites List
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy