Viačeslav Jonušas  
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Главное Меню

_TOGGLE Выберите язык
English Eesti Français Deutsch Latvisks Lietuvių РУССКИЙ Svensk

_TOGGLE Социальные сети
Twitter Facebook Одноклассники g+
visaginas.org

_TOGGLE Donate

Новости › Araik Tunian
Araik Tunian

 

Visagino miesto apylinkės teismui

Taikos per. 80a, LT-31210 Visaginas

2011 m. gegužės 30 d. Visaginas

Atsakovo: Araik Tunian,

Veteranų g. 9, LT-31114 Visaginas.Ieškovas: Viačeslav  Jonušas,

asmens kodas 36910070051, Parko g. 4-54, LT-31141 Visaginas.

Atsakovas: UAB „REstrus",

įmonės kodas 1453 97810,

Konstitucijos per. 12-322, LT-09308 Vilnius

ATSILIEPIMAS

į pareikštą ieškinį civilinėje byloje Nr. 2-413-531/2011 (teisminio proceso Nr. 2-11-3-00227-2011-2)

Teisėjas Valdas Ciesiūnas

Gavau 2011-05-16 Visagino miesto apylinkės teismo pranešimą Nr. 2-413-531 civilinėje byloje Nr. 2-413-531/2011 su ieškovo Viačeslavo Jonušo ieškiniu, pareikštu man ir bendraatsakovui UAB „REstrus" su pridėtais dokumentais. Vykdydamas CPK 142, 226 straipsnių reikalavimus pristatau savo atsiliepimą į minėtą ieškinį.

Su ieškinio reikalavimais nesutinku. Laikau jį netesėtu bei nieko nepagrįstu.

Dėl darbo sutarties su ieškovu sudarymo.

Manau, kad ieškinyje išdėstytuose samprotavimuose pateiktas tik tai faktų iškraipimas. Darbo sutartis tarp jo ir UAB „Siulveta" buvo sudaryta 2009-10-12 pagal ieškovo pareikštą valią - t.y. pagal pačio ieškovo rašytinį prašymą. Ieškovas kažkodėl kukliai nutilėjo tą faktą, kad jis prašė priimti jį į UAB „Siulveta" vadovo (1. e. direktoriaus) pareigas. Darbo sutartį su ieškovu pasirašiau aš, vykdydamas Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo (ABĮ) 37 straipsnio 3 ir 4 dalių reikalavimus, nes šie reikalavimai yra imperatyvūs. Todėl nesuprantama, dėl kokių priežasčių ieškovas tyčiai nedaro skirtumo tarp sąvokų darbdavys ir darbdavio atstovas. Ieškovas prieš paduodant prašymą dėl jo priėmimo į darbą ir darbo sutarties pasirašymo paprastai privalėjo įvertinti, ar jis sugebės atlikti savo darbą, ar tam pakaks jo darbo patirties, žinių, noro ir pan. Manau, kad ieškovo teiginys apie tai, kad aš, kaip fizinis asmuo, įsipareigojau mokėti jamdarbo užmokestį, turi tikslą suklaidinti teismą, nes pats ieškovas įstatymu nustatyta tvarka prarado teisę išieškoti iš UAB „Siulveta" savo darbo užmokestį.

Ieškovo teiginys apie tai, kad atsakovo UAB „REstrus" atstovai siūlė jam pasirašyti darbo sutartį su UAB „Siulveta" neatitinka tikrovės ir yra nelogiškas. UAB „REstrus" kaip bankroto administratorius davė savo sutikimą dėl bankroto administravimo paslaugų teikimo UAB „Siulveta"

tik 2009-10-26 d. UAB „Siulveta" kreditorių susirinkimas paskyrė UAB „REstrus" bankroto administratoriumi 2009-10-27 d., vadinasi tik nuo šios datos UAB „REstrus" perėmė darbdavio funkcijas, o jokios įtakos sudarant darbo sutartį su ieškovu neturėjo ir negalėjo turėti.

Dėl darbo sutarties vykdymo.

Nuo 2009-10-12 dienos ieškovas įsipareigojo eiti UAB „Siulveta" vadovo (1. e. direktoriaus) pareigas. Bendrovės vadovas yra specialus subjektas, kuriam taikomi aukštesni veiklos ir atsakomybės standartai, nei eiliniam bendrovės darbuotojui. Įmonę ir jos vadovą sieja pasitikėjimo (Jiduciariniai) santykiai. Tai reiškia, kad bendrovės vadovas privalo ex officio veikti išimtinai įmonės interesais, jis atstovauja bendrovei ir atsako užjos kasdienės veiklos organizavimą. Šios aplinkybės turi būti nustatomos pagal tam tikrus objektyvius elgesio standartus, t. y. kaip turėjo elgtis vadovas pagal rūpestingos šeimos galvos {bonuspater familias) standartą.

Ieškovas, eidamas UAB „Siulveta" vadovo pareigas, dokumentų bei turto priėmimo metu žinojo tą faktą, kad įmonėje yra pakankamai turto tam, kad sumokėti sau darbo užmokestį. Tą faktą patvirtino ir 2009-10-27 d. UAB „Siulveta" kreditorių susirinkimo protokolas. Jokių įstatymo numatytų apribojimų tam, kad ieškovas sumokėtų sau darbo užmokestį nebuvo, nes nuo 2009-07-01 dienos 1999 m. gruodžio 2 d. Lietuvos Respublikos laikinasis mokėjimų eilės tvarkos įstatymas Nr. VIII-1463 nustojo galioti. Vadinasi dėl to, kad ieškovui, UAB „Siulveta" vadovui, UAB „Siulveta" nesumokėjo darbo užmokestį, yra kaltas tik pats ieškovas.

Nuo 2009-10-27 d., t.y. nuo bankroto procedūrų taikymo pradžios aš kaip UAB„Siulveta" vienintelis akcininkas, o ieškovas - kaip vadovas netekome savo įgaliojimų (2001 m. kovo 20 d. Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau ĮBĮ) Nr. IX-216 10 straipsnio 7 dalies 2 punktas, taikant ĮBĮ 13 straipsnio 1 dalies nuostatas). Todėl tolimesnį darbo sutarties su ieškovu vykdymą turėjo nustatyti atsakovas UAB „REstrus". Taip pat, pareiga atsiskaityti su bankrutuojančios įmonės darbuotojais atiteko bankroto administratoriui (ĮBĮ 35 straipsnis). Ieškovas teigia, jog atseit mes su atsakovu UAB „REstrus" neapmokėjome jam už darbą, bet sumokėjome visus mokesčius nuo jo darbo atlyginimo. Kai šios aplinkybės įrodymą bando panauduoti pažymą apie asmens socialinį draudimą. Minėtoje pažymoje nėra jokių duomenų apie sumokėtas sumas. Be to, ĮBĮ 10 straipsnio 7 dalies 3 punkte įtvirtinta, jog nuo bankroto proceso pradžios draudžiama vykdyti visas finansines prievoles, neįvykdytas iki bankroto, mokesčių ir kitų privalomųjų įmokų mokėjimą. Todėl manau, kad šis ieškovo teiginys yra ar visiškas teisinis nihilizmas, nenoras gerbti įstatymus ar sąmoningas teismą klaidinantis melas - tercium non daturl

Dėl darbo sutarties nutraukimo ir atsiskaitymo.

Ieškovas, kaip ir kiti tuo metu dirbantys darbuotojai, buvo atleistas iš darbo pagal DK 137 str. ĮBĮ 10 str. 7 d. 2 p. ir 13 str. 4 d. nustatyta tvarka. Darbo užmokesčio įsiskolinimas už ieškovo darbą UAB „Siulveta" turėjo būti mokamas iš Garantinio fondo, nes įmonės esamo turtonepakaktų atsiskaityti su visais darbuotojais. Ieškovas pridėjo prie savo ieškinio dokumentų kopijas, patvirtinančias tai, kad bankroto administratorius tinkamai įvykdė savo pareigą pateikti Garantiniam fondui dokumentus nustatyta tvarka atsiskaityti su ieškovu tikslu.

Tačiau prie ieškinio nepridėta jokių dokumentų, įrodančių faktą, kad ieškovas ginė savo teises. Pastarasis galėjo nustatyta tvarka apskųsti 2010-08-05 Garantinio fondo tarybos sprendimą neskirti jam išmokų iš garantinio fondo, tačiau duomenų apie tai, kad jis tuo pasinaudojęs, prie ieškinio nepridėta.

Dėl kitu ieškinio reikalavimu.

Kategoriškai nesutinku su tuo, kad ieškovas pareiškė ieškinį man ir UAB „REstrus" ir laikau tai nepagristu, o dėl to neteisėtu. Atsakovas - tai ieškovo materialines teises ar interesus pažeidusi materialinio teisinio santykio šalis, kviečiama į teismą atsakyti į ieškovo pareikštą reikalavimą. CPK 43 str. numatyti procesinio bendrininkavimo pagrindai: bendrai pagal įstatymus priklausančios teisės arba pareigos (privalomas bendrininkavimas) ir to paties pobūdžio reikalavimai arba įsipareigojimai, pagrįsti ta pačia medžiaga fakto ir teisės klausimais, kai

kiekvienas iš reikalavimų atskirai galėtų būti atskiro ieškinio dalykas (neprivalomas bendrininkavimas). Privalomasis procesinis bendrininkavimas šioje byloje atsirastų tada, kai materialinių teisinių santykių subjektus (šioje byloje aš ir UAB „REstrus") sietų bendra pareiga - ir atskirai nagrinėti kiekvienam iš jų pareikštų reikalavimų negalima, pavyzdžiui, kai šalis sieja nedaloma prievolė. Kokiu būdu nedalomoji pareiga galėtų pasireikšti šioje byloje, man nesuprantama.

Iš pareikšto ieškinio dalyko nematyti ir nesuprantama, ko būtent reikalaujama iš manęs ir UAB „REstrus", kaip iš atsakovų. Be to, ieškovas visiškai neįrodė jokios sąsajos tarp ieškinio dalyko ir atsakovų. O juk priimdamas sprendimą dėl kelių atsakovų, teismas privalo aptarti, ką konkrečiai turi įvykdyti kiekvienas atsakovas, arba nurodyti, kad atsakovai atsako bendrai arba papildomai.

Nurodant mane atsakovu ieškovas visiškai nepagrindę to, dėl kokių priežasčių ir kokiais būdais aš galėjau pažeisti ieškovo teises. Ieškovas sudarė darbo sutartį su UAB „Siulveta". Akivaizdu, kad tokiu atveju atsakovu turėtų būti UAB „Siulveta". Tačiau, UAB „Siulveta" ieškovo vadovavimo metu tapo bankrutuojančia. Vadinasi ieškovo, kaip 1-os eilės kreditoriaus teisės gintinos ĮBĮ nustatyta tvarka. Atsižvelgus į tai, kad UAB „Siulveta" bankroto procedūros buvo atliktos ne teismo tvarka, ieškovas, gindamas savo tariamai pažeistas teises turėjo kreiptis į apygardos teismą, kurio teritorijoje yra bankrutuojančia įmonė. Bet, UAB „Siulveta" nustatyta tvarka pripažinta bankrutavusia, likviduota ir išregistruota iš įmonių registro (juridinio asmens pasibaigimas). Vadinasi, tinkamo atsakovo dabartinu metu neegzistuoja. Manau, kad ieškovas (ar asmuo, surašęs jam šį ieškinį) sąmoningai piktnaudžiauja savo procesinėmis tiesėmis, nes tokiu atveju paduoti ieškinį tinkamam atsakovui neįmanoma.

Taigi manau, kad šioje civilinėje byloje nei aš, nei UAB „REstrus" nesame atsakovais.

Ieškovo samprotavimų apie tai, kuriam žmogui nėra pasitikėjimo - nekomentuosiu, nes laikau tai įžeidimu, todėl ginsiu savo teises įstatymu nustatyta tvarka.

Prie savo atsiliepimo pridedu nepatvirtintų dokumentų, kurie paneigė ieškovo teiginius, kopijas, nes jų originalų aš neturiu. Minėtų dokumentų originalai turi būti pas atsakovą UAB „REstrus". Todėl prašau arba išreikalauti iš UAB „REstrus" tinkamai patvirtintas kopijas, arba pareikalauti, kad jas patvirtinu minėto atsakovo atstovai teismo posėdžio metų.

Pranešu, kad advokato dalyvavimas šioje byloje dar sprendžiamas.

Pranešu, kad prieštarauju dėl sprendimo priėmimo už akių CPK nustatytuose atvejuose.

Remdamasis išdėstytu prašau:

Ieškovo Viačeslavo Jonušo ieškinį atmesti pilna apimtimi.

Pridedama:

1.      2009-10-26 UAB „REstrus" sutikimo Nr. 09-193-6-S kopija,

2.            2009-10-27 UAB „Siulveta" kreditorių susirinkimo protokolo kopija.

3.            Procesinių dokumentų kopijos

Atsakovas                                                                                     Araik Tunian
Помещен: SolNet на 19/02/2011 (10804 прочтений)

Связанные темы

Araik Tunian

"Araik Tunian" | Логин/Создать Аккаунт | 0 комментариев
Порог
Спасибо за проявленный интерес

_TOGGLE Повествующие Линки
 Больше про Araik Tunian

Самая читаемая статья: Araik Tunian:

_TOGGLE Article Rating
Average Score: 1
Голоса: 1


Please take a second and vote for this article:

Excellent
Very Good
Good
Regular
Bad


_TOGGLE опции

_TOGGLE Пользователь

Добро пожаловать Анонимный

Ник
Пароль
Секретный кодСекретный код
Повторить код

Зарегистрировались:
Последний: onedearhot
Сегодня: 0
Вчера: 0
Всего: 14

Посетителей онлайн:
Пользователи: 0
Гости: 101
Всего: 101
Кто Где:
 Гости:
01: Календарь
02: Календарь
03: Календарь
04: Календарь
05: Календарь
06: Архив новостей
07: Календарь
08: Календарь
09: Новости
10: Календарь
11: Календарь
12: Календарь
13: Календарь
14: Календарь
15: Календарь
16: Календарь
17: Календарь
18: Календарь
19: Календарь
20: Календарь
21: Фотогалерея
22: Календарь
23: Календарь
24: Календарь
25: Календарь
26: Календарь
27: Календарь
28: Календарь
29: Календарь
30: Календарь
31: Календарь
32: Календарь
33: Календарь
34: Календарь
35: Календарь
36: Календарь
37: Календарь
38: Календарь
39: Ads4u
40: Календарь
41: Календарь
42: Календарь
43: Календарь
44: Календарь
45: Календарь
46: Galerii
47: Календарь
48: Календарь
49: Объявления
50: Календарь
51: Календарь
52: Календарь
53: Календарь
54: Statistiken
55: Календарь
56: Календарь
57: Календарь
58: Объявления
59: Объявления
60: Ads4u
61: Календарь
62: Bildergalerie
63: Календарь
64: Ads4u
65: Календарь
66: Календарь
67: Календарь
68: Календарь
69: Календарь
70: Galerie photos
71: Nyheter
72: Календарь
73: Календарь
74: Календарь
75: Календарь
76: Календарь
77: Календарь
78: Календарь
79: Календарь
80: Календарь
81: Galerie photos
82: Календарь
83: Календарь
84: Календарь
85: Ads4u
86: Календарь
87: Календарь
88: Календарь
89: Календарь
90: Календарь
91: Календарь
92: Главная
93: Календарь
94: Календарь
95: Календарь
96: Top 10
97: Календарь
98: Календарь
99: Календарь
100: Календарь
101: Календарь

Персонал Онлайн:

Весь Персонал в Оффлайн

_TOGGLE Опросы
Кто вообще может решать какой из TV мне смотреть?
Результаты :: Голосования

Голоса: 11
Комментарии: 0

_TOGGLE Coppermine Stats
coppermine
 Альбомы: 15
 Изображения: 560
  · Views: 72573
  · Votes: 5
  · Comments: 0

_TOGGLE Button LinksThe logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners
We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster
Dating My Topsites List
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy