Viačeslav Jonušas WebCams at www.visaginas.orgAukstaitijaWeb-camsWebmailSMSSMS
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Main Menu

_TOGGLE Pasirinkite kalbą
English Eesti Français Deutsch Latvisks Lietuvių РУССКИЙ Svensk

_TOGGLE Dating / Знакомства

_TOGGLE WebCams

_TOGGLE Internet в Висагинасе

_TOGGLE Donate

Bendruomenė Forumai › Visaginas › Moodle M-9 › Elektrotechnika
Dating

Elektrotechnika
Ši virtuali mokymosi svetainė skirta tik Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro mokiniams. M-9.
Pradėti naują temą    Atsakyti į pranešimą    Versija spausdinimui    Pagrindinis puslapis ›  Moodle M-9

Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą  
Autorius Pranešimas
SolNet
Newbie
Newbie


Prisijungė: Feb 25, 2010
Pranešimai: 19
Miestas: Visaginas
RašytiParašytas: Tue Mar 09, 2010 2:38 am
Rašyti temą: Elektrotechnika

Pagrindiniai elektrinės grandinės dėsniai. Elementarioji elektrinė grandinė. Omo dėsnis. Kirchhofo dėsniai. Energija ir galia; galios balansas. Elektrinės grandinės darbo režimai ir šaltiniai. Tuščioji eiga. Vardinis (nominalusis) režimas. Trumpojo jungimo režimas. Suderintasis režimas. Nuosekliai arba lygiagrečiai sujungtų elementų grandinės. Nuosekliai sujungti imtuvai. Lygiagrečiai sujungti imtuvai. Paprastųjų elektrinių grandinių tyrimas. Mišriai sujungti imtuvai.
* Dėstytojas: Galina Kopteva
* Dėstytojas: Vytautas Petkūnas

Расчёт Тока I=U/R
Расчёт Сопротивления R=U/I
Расчёт Напряжения U=I*R


Расчет мощности W=U*I
Расчет мощности W=R*I²
Расчет мощности W=U²/R
Расчет тока I=W/U
Расчет напряжения U=W/I
Расчет сопротивления R=W/I²
Расчет сопротивления R=U²/W



# Uždavinys Nr. 1.1 Задание
1. Surasti varinio laido diametrą, jeigu jo ilgis 100 m, o varža 1 Ω.
(Определить минимальный диаметр медной проволоки длиной 100м, если её сопротивление не должно превышать 1 Ω. )
2. Kokia yra varinio laido varža, jeigu jo ilgis 1 m, o diametras d = 2 mm ?
(Чему равно сопротивление 1м медной проволоки диаметром 2 мм? )


Решение:
Значения некоторых удельных сопротивлений указаны в таблице 2.1.

ρ – удельное сопротивление, т.е. сопротивление проводника единичной длины с единичной площадью поперечного сечения;
l – длина проводника;
S – площадь поперечного сечения.
Сопротивление измеряется в омах ( обозначается Ом или Ω)

S = 0,0172·100 = 1,72мм²;
S = π·D²/4; (площадь контура) D =√ 4·S/π = √1,72·4/3,14 = 1,4мм.

2. S = π·D²/4 = 3,14∙4/4 = 3,14мм²;
3. R = ρ·l/S = 0,0172·1 / 3,14 = 0,0172 / 3,14 = 0,005Ω.
20 балов из 20-ти



# Uždavinys Nr. 1.2 Задание
Matavimų būdu nustatyta, kad rezistoriaus, pagaminto iš 100 m ilgio ir d = 0.6 mm diametro vielos, varža yra 50,5 Ω. Iš kokio metalo ar lydinio yra pagamintas rezistorius?
(При измерениях было установлено, что переменный резистор, изготовленный из проволоки длиной 100м и диаметром 0,6мм, имеет сопротивление 50,5 Ом. Из какого материала или сплава изготовлен резистор?)


Дано: l = 100м, R = 50,5 Ом, D = 0,6мм.
ρ = ?
Решение:
S = π·D²/4=3.14 · 0.36/4=0,2826
0,2826/100=0,002826
ρ = R·S / l = 50,5 · {0,2826/100} = 50.5 · 0,002826 = 0,14 Ω· мм² / м.
Ответ: Alavas
18 балов из 20-ти


# Uždavinys Nr. 1.3 Задание
1. Kokią įtampą turime prijungti prie 33 Ωrezistoriaus, kad srovė neviršytų 3A?

UAB=IrAB
Srovės ir varžos sandauga I=3A
R=33 Ω
Srovės ir varžos sandauga I*rAB vadinamas įtampos kritimu toje varžoje.
U=33*3=99V
Įtampos vienetas yra voltas (V).

2. Kokio dydžio įtampa turi būti prijungta prie to paties rezistoriaus, kad sunaudojama jame galia būtų lygi 150 W ?

Расчёт Напряжения
W = 150 W
I = 3 A
Расчётная формула: U=W/I=150/3=50 V
Ответ: U = 50 V


# Uždavinys Nr. 1.4 Задание
Siekiant reguliuoti įtampą ir srovę per imtuvą, kurio varža R = 100 Ω, nuosekliai jam jungiamas kintamas rezistorius, kurio varža Rr gali kisti nuo 0 iki 200 Ω. Kokiose ribose bus galima reguliuoti imtuvo srovę ir įtampą, prijungus jį prie 42 V elektros energijos šaltinio?

U = 42 V; R1 = 100 Ω; R2 = 200 Ω;
Решение:
Расчёт Тока
Расчётная формула: I=U/R

I = U/R = 42/100 = 0.42 A; I = U/(R1+R2) = 42/(100+200) = 0.14 A
U1 = I*R1 = 0.14*100 = 14 V
U2 = I*R2 = 0.14*200 = 28 V
Galima reguliuoti imtuvo srovę ir įtampą 14 - 28V (0.14 A).


# Uždavinys Nr. 1.5 Задание
Prie elektros energijos šaltinio, kurio E = 110 V ir vidinė varža R0 =1 Ω, prijungtas 1 kW galios imtuvas. Įtampos kritimas šaltinio vidinėje varžoje IR0 = 10 V. Apskaičiuokite grandine tekančią srovę I, imtuvo varžą R, imtuvo įtampą U, šaltinio galią Pš.

К источнику электроэнергии у которого E = 110 В и внутреннее сопротивление R0 = 1 Ω, подключен 1 кВт приемник. Падение напряжения источника внутри цепи IR0 = 10 В.
Найдите: I=? R=? U=? P=?

E = 110 V
R0 = 1 Ω
U = 1 kW (1 квт (KW) = 1000 вт) и мегаватт (1 Мвт (MW) = 1000000 вт)
IR0 = 10 V

1. Расчёт Тока (grandine tekančią srovę I). Расчётная формула: I=W/U
W = 1kW = 1000 Вт
U = 110 V
I=1000/110=9.09 A
I = 9.0909090909091 A

2. Расчёт Сопротивления (imtuvo varžą R). Расчётная формула: R=U²/W
U = 110 V
W = 1000 W = 1kW
R=110²/1000=12.1 Ω
R = 12.1 Ω

3. Расчёт Напряжения (imtuvo įtampą U). Расчётная формула: U=E-IR0
U=110 V
IR0 = 10 V
U=110-10=100 V

4. Расчёт Мощности (šaltinio galią Pš). Расчётная формула: P=U*I
U = 100 V
I = 9.09 A
Ответ: P = 909 Вт.

_________________
Now, you can find your new friends there, too.


Paskutinį kartą redagavo SolNet, Fri Mar 26, 2010 2:20 am. Redaguota 37 kartus(ų)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Apsilankyti vartotojo tinklapyje ICQ numeris MSN Messenger Foto galerija
SolNet
Newbie
Newbie


Prisijungė: Feb 25, 2010
Pranešimai: 19
Miestas: Visaginas
RašytiParašytas: Tue Mar 09, 2010 4:27 am
Rašyti temą: Re: Elektrotechnika

Вот что нам прислал Попов Smile

Задание 1.4
Siekiant reguliuoti įtampą ir srovę per imtuvą, kurio varža R = 100 Ω, nuosekliai jam jungiamas kintamas rezistorius, kurio varža Rr gali kisti nuo 0 iki 200 Ω. Kokiose ribose bus galima reguliuoti imtuvo srovę ir įtampą, prijungus jį prie 42 V elektros energijos šaltinio?

U=I*R1+I*R2 I=U/R1=42/100=0.42A
I=0.42A
U=I*R1+I*R2 I=U/(R1+R2)=42/(100+200)=0.14A
I=0.14A
U1=I*R1=0.14*100 = 14V
U2=I*R2=0.14*200=28V


tekančią srovę I
I=I0+I1, I0= U0/R0 ,U1= E-IR0
E=110V, IR0=10V , R0=1OM , P1=1000W
U1= E-IR0=110V-10V=100V
I0= U0/R0=10V/1OM=10A,
I1=1000W/100V=10A
I0=10A, I1=10A
I=I0+I1=20A

imtuvo varžą R
R1=U1/I1
E=110V, IR0=10V,I1=10A
R1=100V/10A=10om
R1=10OM

imtuvo įtampą U1
U1= E-IR0
E=110V
IR0=10V
U1=110V-10V=100V

šaltinio galią Pš.
P=EI, I=I0+I1, P=E (I0+I1)
E=110V, I0=10A, I1=10A
P=110V*(10A+10A)=2200W


закон Ома гласит: чем больше э.д.с. ( электродвижущая сила), тем больше ток, чем больше сопротивление, тем меньше ток.

Формула выглядит так: I=E/R
где:
I - сила тока,
E - Э.Д.С. - электродвижущая сила
R - сопротивление

Ток измеряется в амперах, э.д.с. - в вольтах, а сопротивление носит гордое имя товарища Ома.
Э.д.с. - это есть характеристика идеального генератора, внутренне сопротивление которого принято считать бесконечно малым. В реальной жизни такое бывает редко, поэтому в силу вступает закон Ома для последовательной цепи (более знакомый нам):

I=U/R

где:
U - напряжение источника непосредственно на его клеммах.

_________________
Now, you can find your new friends there, too.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Apsilankyti vartotojo tinklapyje ICQ numeris MSN Messenger Foto galerija
SolNet
Newbie
Newbie


Prisijungė: Feb 25, 2010
Pranešimai: 19
Miestas: Visaginas
RašytiParašytas: Thu Mar 25, 2010 10:40 pm
Rašyti temą: Elektrotechnika Uždavinys 1.6 - 1.8

Uždavinys 1.6
Elektros energijos šaltinis, turintis EVJ E = 24 V ir vidinę varžą R0 = 2 Ω yra prijungtas prie vartotojo su 48 Ω varža.

Apskaičiuokite:

1. Srovę elektros grandinėje
2. Įtampos kritimą išorinėje grandinės dalyje
3. Įtampos kritimą vidinėje grandinės dalyje


Užduotį atlikite su MS Word teksto redaktoriumi.

Vertinimas: 20 balų
Это прислал нам Марк
Падение U во внутр.части цепи – Uпад =U–IRo Uo=IRo I=U/R+Ro 24/50=0.48A
24 –0.48*2=23.04V Падение во внутр. части цепи составело 0.96V

Падение U во внеш. части цепи – U=U-IR 24-0.48*48=0.96V
Падение во внеш. части цепи составело 23.04V

I цепи = 0.48A



Uždavinys 1.7
Įtampa ant nuolatinės srovės generatoriaus gnybtų yra 230 V, kai srovė elektros grandinėje, prie kurios prijungtas generatorius, yra 60 A. Generatoriaus vidinė varža Ro = 0,05 Ω. Kokia bus įtampa ant generatoriaus gnybtų, jeigu srovė grandinėje sumažės 2 kartus?


Užduotį atlikite su MS Word teksto redaktoriumi.

Vertinimas: 20 balų
Прислал нам Марк
U1=230V
I1=60A
Ro=0.05Om
I2=I1/2

E= U1+I1Ro
E=230+60*0.05=233V

E=U2+I2Ro
I2=I1/2=30V
U2=E-I2Ro
U2=233-30*0.05=231.5V



Uždavinys 1.8
Pateiktoje elektrinėje grandinėje esant atjungtam jungikliui voltmetras rodo 25 V. Kai jungiklis įjungtas, ampermetras rodo 10 A. Suraskite elektros šaltinio EVJ, jo vidinę varžą, taipogi įtampos kritimą ant imtuvo, kurio varža R = 2,4 Ω, bei šio imtuvo galią.


Darbą atlikite su MS Word teksto redaktoriumi

Įvertinimas: 20 balų.
Ещё от Марка
E=25V
I=10
R=2.4 Om
E-? R2-? P-?

U=IR U=10*2.4=24V R0=25-24/10=0.1 Om
P=I²R P=10²*2.4=240W

_________________
Now, you can find your new friends there, too.


Paskutinį kartą redagavo SolNet, Sun Mar 28, 2010 1:53 am. Redaguota 11 kartus(ų)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Apsilankyti vartotojo tinklapyje ICQ numeris MSN Messenger Foto galerija
SolNet
Newbie
Newbie


Prisijungė: Feb 25, 2010
Pranešimai: 19
Miestas: Visaginas
RašytiParašytas: Thu Mar 25, 2010 11:08 pm
Rašyti temą: Elektrotechnika Uždavinys 1.9

Uždavinys 1.9
Elektrinės grandinės elementų parametrai yra šie: E1= 5 V; E2= 2 V; E3= 18 V; R1= 2 Ω; R2= 4 Ω; įtampa ant grandinės gnybtų U = 2 V.


Suraskite grandine tekančios srovės stiprumą ir jos kryptį.

Popov atsiunte:)
Pagal antrąjį Kirchhofo dėsnį bet kurio uždaro kontūro įtampų kritimų algebrinė suma yra lygi to paties kontūro EVJ algebrinei sumai:

I1*R1+I2*R2 =E1+E2+U-E3
I1*R1+I2*R2= -9V
I= E1+E2+U-E3/(R1+R2)=-9/6= -1.5A

_________________
Now, you can find your new friends there, too.


Paskutinį kartą redagavo SolNet, Thu Apr 29, 2010 9:33 am. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Apsilankyti vartotojo tinklapyje ICQ numeris MSN Messenger Foto galerija
SolNet
Newbie
Newbie


Prisijungė: Feb 25, 2010
Pranešimai: 19
Miestas: Visaginas
RašytiParašytas: Thu Mar 25, 2010 11:11 pm
Rašyti temą: Elektrotechnika Uždavinys 1.10

Uždavinys 1.10
Į įtampos dalytuvo įėjimą (gnybtai 1 ir U) paduota 24 V įtampa. Jo rezistorių varžos yra atitinkamai R1 = 500 Ω; R2 = 1,5 kΩ; R3 = 13 kΩ; R4 = 45 kΩ.


Suraskite įtampas U12 ; U13 ; U14 ant atitinkamų dalytuvo gnybtų.

Popov atsiunte Smile
I=U/R
I=U/(R1+R2+R3+R4)
I=24/(500+15000+13000+45000)=24/60000=0.0004A

U=I*R
U12=I*R1=0.0004*500=0.2V
U13=I*(R1+R2)=0.0004*(500+1500)=0.8V
U14=I*(R1+R2+R3)=0.0004*(500+1500+13000)=6V

_________________
Now, you can find your new friends there, too.


Paskutinį kartą redagavo SolNet, Thu Apr 29, 2010 9:28 am. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Apsilankyti vartotojo tinklapyje ICQ numeris MSN Messenger Foto galerija
SolNet
Newbie
Newbie


Prisijungė: Feb 25, 2010
Pranešimai: 19
Miestas: Visaginas
RašytiParašytas: Tue Mar 30, 2010 12:34 pm
Rašyti temą: Первый закон Кирхгофа.

ЗАКОН КИРХГОФА [по имени немецкого физика Г.Р.Кирхгофа (1824-1887)] – два основных закона электрических цепей. Первый закон устанавливает связь между суммой токов, направленных к узлу соединения (положительные), и суммой токов, направленных от узла (отрицательные). Алгебраическая сумма сил токов In, сходящихся в любой точке разветвления проводников (узле), равна нулю, т.е. SUMM(In)= 0. Например, для узла A (рис. 1) можно записать: I1 + I2 = I3 + I4 или I1 + I2 – I3 – I4 = 0.

_________________
Now, you can find your new friends there, too.


Paskutinį kartą redagavo SolNet, Tue Mar 30, 2010 1:11 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Apsilankyti vartotojo tinklapyje ICQ numeris MSN Messenger Foto galerija
SolNet
Newbie
Newbie


Prisijungė: Feb 25, 2010
Pranešimai: 19
Miestas: Visaginas
RašytiParašytas: Tue Mar 30, 2010 12:38 pm
Rašyti temą: Второй закон Кирхгофа.

Второй закон устанавливает связь между суммой электродвижущих сил и суммой падений напряжений на сопротивлениях замкнутого контура электрической цепи. Токи, совпадающие с произвольно выбранным направлением обхода контура, считаются положительными, а не совпадающие – отрицательными. Алгебраическая сумма мгновенных значений ЭДС всех источников напряжения в любом контуре электрической цепи равна алгебраической сумме мгновенных значений падений напряжений на всех сопротивлениях того же контура SUMM(En)= SUMM(InRn). Переставив SUMM(InRn) в левую часть уравнения, получим SUMM(En) – SUMM(InRn) = 0. Алгебраическая сумма мгновенных значений напряжений на всех элементах замкнутого контура электрической цепи равна нулю (рис. 2).

_________________
Now, you can find your new friends there, too.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Apsilankyti vartotojo tinklapyje ICQ numeris MSN Messenger Foto galerija
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą    Atsakyti į pranešimą    Versija spausdinimui   Pagrindinis puslapis ›  Moodle M-9
Puslapis 11
Visos datos yra GMT + 2 valandos



Pereiti į:  


Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum



_TOGGLE Vartotojo info

Sveiki Anonimas

Vartotojas
Slaptažodis
Saugos kodasSaugos kodas
Įrašykite saugos kodą

Narystė:
Naujausias: 6wonder
Nauji šiandien: 0
Nauji vakar: 0
Viso: 13

Prisijungę:
Nariai: 0
Svečiai: 215
Viso: 215
Kas prisijungęs:
 Svečiai:
01: CPGNuCalendar
02: CPGNuCalendar
03: Объявления
04: Календарь
05: Календарь
06: Ads4u
07: Календарь
08: Kalendorius
09: Календарь
10: CPGNuCalendar
11: CPGNuCalendar
12: CPGNuCalendar
13: CPGNuCalendar
14: CPGNuCalendar
15: Календарь
16: CPGNuCalendar
17: CPGNuCalendar
18: Kalendorius
19: CPGNuCalendar
20: CPGNuCalendar
21: Galerii
22: CPGNuCalendar
23: Календарь
24: Ads4u
25: Календарь
26: Календарь
27: Galerie photos
28: CPGNuCalendar
29: CPGNuCalendar
30: Kalendorius
31: CPGNuCalendar
32: Kalendorius
33: CPGNuCalendar
34: Kalendorius
35: Ads4u
36: CPGNuCalendar
37: Kalendorius
38: CPGNuCalendar
39: CPGNuCalendar
40: CPGNuCalendar
41: Ads4u
42: CPGNuCalendar
43: Bildergalerie
44: CPGNuCalendar
45: CPGNuCalendar
46: Bendruomenė Forumai
47: CPGNuCalendar
48: Календарь
49: Календарь
50: CPGNuCalendar
51: CPGNuCalendar
52: Kalendorius
53: CPGNuCalendar
54: CPGNuCalendar
55: CPGNuCalendar
56: CPGNuCalendar
57: CPGNuCalendar
58: Календарь
59: Ads4u
60: Ads4u
61: Ads4u
62: CPGNuCalendar
63: Ads4u
64: Календарь
65: Kalendorius
66: Skelbimai
67: Календарь
68: Календарь
69: CPGNuCalendar
70: Календарь
71: Skelbimai
72: CPGNuCalendar
73: CPGNuCalendar
74: Календарь
75: CPGNuCalendar
76: Календарь
77: CPGNuCalendar
78: CPGNuCalendar
79: Календарь
80: CPGNuCalendar
81: CPGNuCalendar
82: Kalendorius
83: CPGNuCalendar
84: Ads4u
85: Объявления
86: Календарь
87: Календарь
88: CPGNuCalendar
89: CPGNuCalendar
90: CPGNuCalendar
91: CPGNuCalendar
92: CPGNuCalendar
93: CPGNuCalendar
94: CPGNuCalendar
95: CPGNuCalendar
96: CPGNuCalendar
97: Календарь
98: CPGNuCalendar
99: CPGNuCalendar
100: CPGNuCalendar
101: CPGNuCalendar
102: Календарь
103: CPGNuCalendar
104: Календарь
105: Kalendorius
106: CPGNuCalendar
107: CPGNuCalendar
108: Архив новостей
109: Календарь
110: Календарь
111: CPGNuCalendar
112: Ads4u
113: Календарь
114: CPGNuCalendar
115: Календарь
116: Календарь
117: CPGNuCalendar
118: Календарь
119: Календарь
120: Календарь
121: CPGNuCalendar
122: Ads4u
123: Ads4u
124: Календарь
125: Kalendorius
126: CPGNuCalendar
127: Календарь
128: CPGNuCalendar
129: Fotogalleri
130: Календарь
131: Ads4u
132: Kalendorius
133: CPGNuCalendar
134: Календарь
135: Календарь
136: CPGNuCalendar
137: Ads4u
138: Календарь
139: CPGNuCalendar
140: Календарь
141: Календарь
142: Календарь
143: Календарь
144: Объявления
145: CPGNuCalendar
146: CPGNuCalendar
147: CPGNuCalendar
148: CPGNuCalendar
149: Календарь
150: Kalendorius
151: Bildergalerie
152: Календарь
153: Календарь
154: Календарь
155: Объявления
156: Календарь
157: CPGNuCalendar
158: CPGNuCalendar
159: Ads4u
160: CPGNuCalendar
161: Календарь
162: Календарь
163: CPGNuCalendar
164: CPGNuCalendar
165: CPGNuCalendar
166: Объявления
167: Attēlu galerija
168: Календарь
169: Kalendorius
170: CPGNuCalendar
171: Календарь
172: Kalendorius
173: CPGNuCalendar
174: Ads4u
175: Календарь
176: Главная
177: CPGNuCalendar
178: Kalendorius
179: Фотогалерея
180: Календарь
181: Календарь
182: Ads4u
183: Календарь
184: CPGNuCalendar
185: Календарь
186: CPGNuCalendar
187: CPGNuCalendar
188: CPGNuCalendar
189: Главная
190: CPGNuCalendar
191: Календарь
192: Календарь
193: Kalendorius
194: CPGNuCalendar
195: CPGNuCalendar
196: Календарь
197: Календарь
198: CPGNuCalendar
199: CPGNuCalendar
200: CPGNuCalendar
201: CPGNuCalendar
202: Календарь
203: Photo Gallery
204: Календарь
205: CPGNuCalendar
206: CPGNuCalendar
207: Календарь
208: Ads4u
209: CPGNuCalendar
210: CPGNuCalendar
211: Naujienos
212: CPGNuCalendar
213: Календарь
214: CPGNuCalendar
215: Kalendorius

Personalas Online:

Nera personalo internete!

_TOGGLE Visaginas

_TOGGLE Online Casino

_TOGGLE Apklausa
Cтраница WebCams

Лишняя на главной
0 %0 %0 %
Лишняя на сайте
0 %0 %0 %
Лишняя в инете
0 %0 %0 %
Пусть будет
100 %100 %100 %
Rezultatai :: Apklausos

Balsai: 1
Komentarai: 0

_TOGGLE Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 560
  · Žiūrėjimai: 21168
  · Balsai: 5
  · Komentarai: 0

_TOGGLE Button Links






_TOGGLE SMS Credit


The logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners
We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster
Dating My Topsites List WebCams 0
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy